loading

Wysokotemperaturowa Pompa Ciepła Hitachi Yutaki S80

 • Home
 • Blog
 • Wysokotemperaturowa Pompa Ciepła Hitachi Yutaki S80
Pompa Ciepła Hitachi Yutaki
15lis

Prawdziwa Wysokotemperaturowa Pompa Ciepła !

Wysokotemperaturowa Pompa Ciepła Hitachi Yutaki S80, to rozwiązanie sprawdzające się idealnie w przypadku domów modernizowanych. Takich w których nie ma możliwości budowy instalacji centralnego ogrzewania nisko lub średniotemperaturowej (<45 *C). Dotyczy to więc dużej części gospodarstw domowych na Opolszczyźnie i Śląsku.
Rozwiązanie to sprawdza się więc idealnie dla prostego montażu „zamiast starego kotła”.

Czym charakteryzuje się pompa wysokotemperaturowa?

Pewnie najważniejsze dane o pompach ciepła z naszej głównej strony są już znane, jeżeli nie to znajdziemy je tutaj.

Pompy ciepła to urządzenia dedykowane do współpracy z ogrzewaniem niskotemperaturowym. Najczęściej jest to instalacja podłogowa lub inna płaszczyznowa (ścienna, sufitowa). Układ taki gwarantuje optymalną pracę pompy ciepła oraz zapewnia najniższe koszty ogrzewania i jest przyjazna środowisku. W przypadku łączenia pompy ciepła ze starymi grzejnikami musimy pamiętać, że instalacja powinna zostać przewymiarowana. W innym przypadku stare grzejniki nie są w stanie osiągnąć swojej szczytowej mocy. Zmiana temperatury zasilania na niższą najczęściej oznacza konieczność zwiększenia ilości lub powierzchni tradycyjnych odbiorników ciepła. Wiąże się to oczywiście z większym wydatkiem. Trzeba również liczyć się, że taki system grzewczy będzie droższy w użytkowaniu — w porównaniu z ogrzewaniem podłogowym to nawet do 30%.

Dla kogo wysokotemperaturowa pompa ciepła?

Całe szczęście że producenci wychodzą nam na przeciw oferując wysokotemperaturowe pompy ciepła.Tego typu rozwiązanie idealnie sprawdzi się w przypadku modernizacji ogrzewania — kiedy chcemy lub musimy wymienić kocioł, a nie koniecznie mamy warunki do wymiany również odbiorników ciepła. Producenci przychodzą nam z pomocą i w ofercie coraz większej ilości firm pojawiają się wysokotemperaturowe pompy ciepła, które pozwalają na zasilanie instalacji do 65 stopni C, czyli z typowymi grzejnikami, co więcej, firma Hitachi oferuje urządzenie zapewniające temperaturę wody rzędu 80*C ! – to tyle ile w silnie rozpalonym kotle stałopalnym.

Yutaki S80 Pompa Ciepła


Co wyróżnia pompę ciepła S80 w porównaniu do innych rozwiązań?

 • Hybrydowa konstrukcja R134a/R410a (Dwie sprężarki – sprężarka obiegu czynnika R134a załącza się tylko w momencie zwiększonego zapotrzebowania na ciepło – „Smart Cascade”)
 • Praca do temperatury zewnętrznej -25*C
 • Sterowanie dwoma obiegami grzewczymi w standardzie – bez dopłat!
 • Posiada jeden z najwyższych współczynników COP na rynku (do 5.0)
 • Bardzo stabilna wydajność do -20*C
 • Możliwość podgrzewania wody nawet do 80*C bez użycia grzałek
 • Wysoka klasa energetyczna A+++
 • Prosta instalacja i montaż

Dane techniczne znajdują się w tabeli poniżej, wszystkie dane znajdziemy na stronie producenta: hitachiaircon

Jeżeli mieszkasz na terenie województwa Opolskiego / Śląskiego, lub w okolicy takich miejscowości jak Opole, Olesno, Kluczbork, Krapkowice, Strzelce Opolskie, Dobrodzień, Lubliniec i posiadasz dom którego nie chcesz specjalnie dostosowywać do montażu klasycznej Pompy Ciepła – Hitachi Yutaki S80 to dobra opcja dla Ciebie!

Opis Standardowej Pompy Ciepłą Hitachi Yutaki S znajdziesz tutaj:

Skontaktuj się z nami w celu poznania oferty : biuro@server524951.nazwa.pl

Posted in:
Warning: array_filter() expects parameter 1 to be array, string given in /home/server524951/ftp/energius/wp-includes/kses.php on line 1188
Uncategorized

Comment

 1. Mam S80 i ładnie hajcuje. Tylko sopel lodu się zrobił i trzeba daszek zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *