loading

Pompy ciepła

Pompa ciepła

to kolejne źródło odnawialnej energii

Dzięki niej otulisz swój dom ciepłem oraz zapewnisz swoim domownikom stałe źródło ciepłej wody użytkowej. Co więcej, technologia, którą posługują się pompy ciepła typu powietrze-woda w 70% pozyskuje energię z środowiska naturalnego. Zatem na dzień dzisiejszy pompa ciepła to nie tylko wygodne ogrzewanie, ale także krok w kierunku zmniejszenia zanieczyszczeń środowiska. Inwestycja w instalację pompy ciepła typu powietrze-woda jest idealnym sposobem na niskoenergetyczne ogrzewanie Twojego budynku oraz zapewnienie ciepłej wody użytkowej.
industry image

CO ZAPEWNIAMY?

Nasza firma zapewnia kompleksową usługę doboru i montażu pomp ciepła typu powietrze-woda, podczas wizyty audytora dowiecie się wiele na temat współczynników wpływających na wydajność urządzenia np. COP, SCOP, SPF. Decydując się na skorzystanie z Naszych usług, zyskujecie Państwo pewność, że dobór i montaż zostanie wykonany profesjonalnie i terminowo. Dbając o jakość naszych inwestycji wykorzystujemy jedynie urządzenie oraz elementy znanych i czołowych marek.

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła to nic innego jak odwrócona lodówka. Lodówka pobiera ciepło z wnętrza urządzenia by oddać je poza komorę chłodniczą, a pompa ciepła pobiera ciepło z zewnątrz, by zmienić je na energię do ogrzania wnętrza układu, a następnie naszych budynków oraz wody. Bardziej naukowo mówiąc, pompa ciepła działa na zasadzie rozprężania gazu o wyższym ciśnieniu do gazu o ciśnieniu niższym, czyli oparta jest na zjawisku Jouel’a-Thomsona.

industry image