loading

Dotacje

Mój Prąd 4.0

Czym jest program Mój Prąd?

Mój Prąd 4.0 to czwarta odsłona popularnego programu rządowego, który ma na celu zwiększyć zainteresowanie Polaków do zakładania mikroinstalacji fotowoltaicznych. Tegoroczna edycja różni się od poprzednich tym, że pojawiła się możliwość uzyskania dodatkowych zwrotów do innych inwestycji, jak magazyny energii, magazyny ciepła oraz systemy zarządzania energią. O dofinansowanie Mój Prąd mogą ubiegać się osoby fizyczne, które posiadają urządzenia wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby i mają zawartą umowę kompleksową z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej.
industry image

Wielkość dotacji
Maksymalna łączna kwota dotacji jaka możemy uzyskać to 20500 złotych. Przedstawiają się one następująco:
- fotowoltaika– do 4 tys. złotych (lub do 5 tys. zł w przypadku powiązań z innymi elementami)
- magazyn energii – do 7,5 tys. złotych
- magazyn ciepłej wody użytkowej – do 5 tys. złotych
- domowy system zrządzania energią – do 3 tys. złotych

Więcej informacji dotyczących programu znajdziesz TUTAJ

 

 

Czyste Powietrze – STOP SMOG

Czym jest program czyste powietrze?

Rządowy program Czyste Powietrze zakłada dofinansowanie w formie dotacji i niskooprocentowanych pożyczek. Dotację można otrzymać w celu, wymiany starych kotłów, docieplenie ścian, wymianę okien oraz drzwi, instalację fotowoltaiki oraz montaż wentylacji z odzyskiem ciepła. Z PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE MOŻE SKOZYSTAĆ KAŻDY KTO JEST WŁASCICIELEM LUB WSPÓWŁAŚCICIELEM NIERUCHOMOSCI
industry image

Wysokość dotacji

Maksymalne kwalifikowane koszty to 53 tys. zł, a minimalne 7 tys. zł. Wysokość dotacji uwzględniona jest od dochodu przypadającego na jedną osobę w gospodarstwie domowym. Maksymalna dotacja jaką można otrzymać to 47 700 zł.

Rodzina z dochodem poniżej 600 zł na osobę może liczyć na dotację pokrywającą do 90% kosztów inwestycji, 600-800 zł - do 80%, 801-1000 zł - do 70%, 1001-1200 zł - do 60%, 1201- 1400 zł - do 50%, 1401-1600 zł - do 40%, a powyżej 1600 zł - do 32%.

Więcej informacji dotyczących programu znajdziesz   TUTAJ